Zarządzanie flotą i system e toll

Prowadzenie działalności gospodarczej oznacza wiele wyzwań. Zalicza się do nich efektywne zarządzanie flotą.

Zarządzanie flotą – co to jest?

Zarządzanie flotą ma na celu przede wszystkim zwiększenie wydajności. Efektywne zarządzanie zwiększa też bezpieczeństwo kierowców. Cele te można osiągnąć w bardzo łatwy sposób. Nowoczesne rozwiązania sprawiają bowiem, że flota samochodowa jest monitorowana. Monitorowane są zarówno pojazdy, jak i kierowcy, a ponadto raportowane jest zużycie paliwa. Flota samochodowa monitorowana jest dzięki systemowi lokalizacji GPS.

Dobrze zarządzana flota samochodowa jest lepiej wykorzystywana, a koszty jej utrzymania są niższe. Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, jaki samochód dla floty jest odpowiedni. Jaki samochód dla floty sprawdzi się najlepiej zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Jaki samochód dla floty to dobry wybór? W obecnej sytuacji najlepiej sprawdzi się auto, które jest tanie w utrzymaniu.

Co to jest system e toll?

Z pojęciem e toll z pewnością zetknęło się wiele osób. Tak naprawdę jednak większość osób nie wie, co to jest e toll. Postaramy się więc wyjaśnić co to jest e toll. E toll to system opłat za korzystanie z płatnych odcinków dróg, które są zarządzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

System e toll wykorzystuje technologię lokalizacji satelitarnej. Każdy, kto musi korzystać z e toll ma do wyboru różne rozwiązania. Może zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym. Dane do systemu może też przekazywać lokalizator, który został zamontowany przez producenta auta.