Jak działa system e toll?

Coraz więcej jest płatnych odcinków dróg. Na odcinkach tych od pewnego czasu jest jednak znacznie mniej bramek. Nowe technologie usprawniają pobieranie opłat. Od 2021 roku działa system e toll. Wciąż jednak wiele osób nie wie, co to jest e toll. Chcesz dowiedzieć się, co to jest e toll? Zapoznaj się z poniższym artykułem.

E toll – jak działa?

Bramki na płatnych odcinkach dróg sprawiały, że przejazd na pewnych odcinkach znacznie się wydłużał. Działający od 2021 roku system e toll miał sprawić, że czas przejazdu zostanie skrócony. Co to jest e toll? Jest to system poboru opłat, który obowiązuje na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

E toll wykorzystuje system lokalizacji satelitarnej. Ważne jest to, że flota samochodowa może zostać zintegrowana z systemem e toll. Systemem e toll objęte są wszystkie pojazdy. Nie ma znaczenia, czy flota samochodowa składa się z własnych, czy wypożyczonych pojazdów. Rozwiązania, które obecnie dostępne są na rynku sprawiają, że zarządzanie flotą jest naprawdę bardzo proste.

Jakie zalety ma zarządzanie flotą?

Zarządzanie flotą to usługa kompleksowa, która przedsiębiorcom przynosi wiele korzyści. Zarządzanie flotą sprawdza się w każdej firmie niezależnie od tego, czy jej flota składa się z samochodów dostawczych, czy osobowych. Zarządzanie flotą sprawdzi się niezależnie od tego, jaki samochód dla floty zostanie wybrany. Oczywiście osoby, które zastanawiają się nad tym, jaki samochód dla floty wybrać muszą wziąć pod uwagę rodzaj działalności, którą prowadzą. Inny samochód potrzebny jest w firmie transportowej, a innym przedstawicielom handlowym.