Zadbaj o bezpieczeństwo ścieżek ewakuacyjnych

W każdym budynku powinny znajdować się drogi i ścieżki ewakuacyjne, które w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa będą prowadziły na zewnątrz. Aby mogły spełniać prawidłowo swoją rolę, powinny być zaopatrzone we właściwe oświetlenie oraz oprawy awaryjne, które będą działały również w sytuacji gdy całkowicie wysiądzie w budynku instalacja elektryczna. Tego rodzaju oświetlenie to nie tylko wymóg BHP, ale również zapewnienie bezpiecznej ewakuacji z konkretnego miejsca budynku na zewnątrz.

Jak powinno wyglądać oświetlenie awaryjne?

Każdy budynek użyteczności publicznej powinien być wyposażony w ścieżkę ewakuacyjną, która dodatkowo musi być właściwie oznakowana. Aby droga ewakuacyjna była bezpieczna, warto zainwestować w oprawy przemysłowe i oświetlenie LED, które będzie działało mimo wyłączenia w danym momencie prądu.

Zaopatrując się w oświetlenie awaryjne, warto zwrócić uwagę co mówi producent oświetlenia i czy zapewnia o sprawności i niezawodności produkowanych lamp ledowych. Oświetlenie awaryjne LED to bardzo ważna część każdego budynku, aby w razie niebezpieczeństwa była odpowiednio przeprowadzona ewakuacja osób, które w danym momencie się w nim znajdują.

Oświetlenie awaryjne zawsze sprawne

Niezależnie od tego czy w budynku coś się dzieje, czy instalacja elektryczna jest w pełni sprawna, oświetlenie LED jest niezbędne aby w razie awarii, pożaru i innej sytuacji, droga ewakuacyjna była w pełni bezpieczna. Nie ważne czy jest to biuro rachunkowe, szkoła czy wysokiej klasy hotel, przepisy i zasady BHP zawsze obowiązują te same. Już dziś sprawdź ofertę na oświetlenie LED i zaopatrz budynek w najlepszej jakości oprawy awaryjne, dzięki którym budynek będzie w pełni bezpieczny.