Strop oddziela od siebie poszczególne kondygnacje budynku. Strop gęstożebrowy sprawdza się zarówno w przypadku budownictwa jedno-, jak i wielorodzinnego. Strop gęstożebrowy występuje na rynku w bardzo różnych rodzajach. Dużą popularnością cieszy się Teriva strop.
Teriva strop – najważniejsze zalety
Strop gęstożebrowy charakteryzuje się sporą, osiągającą nawet jedenaście metrów rozpiętością. Tak duża rozpiętość sprawia, że stosując strop gęstożebrowy, można zbudować wielorodzinną posiadłość. Co ważne, prace z wykorzystaniem stropu gęstożebrowego przebiegają dość szybko, gdyż nie jest konieczne wykonanie pełnego deskowania.
Teriva strop, który jest najbardziej chyba popularnym rodzajem stropu gęstożebrowego odznacza się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest ciepły, dobrze przenosi obciążenia, a do tego bardzo dobrze przenosi obciążenia. Jego istotnymi elementami są belki stropowe. W przypadku Teriva stropów belki stropowe mogą być wykonane z betonowych, żużlobetonowych lub keramzytowych pustaków. Bardzo ważne jest to, że stosując Teriva strop na budowie nie jest potrzebny ciężki sprzęt budowlany.
Gdzie może być stosowany Teriva strop?
Montaż Teriva stropu nie wymaga stosowania ciężkiego sprzętu budowlanego, dlatego najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie jednorodzinnym. Ale znajduje on zastosowanie także w budownictwie wielorodzinnym. Odznacza się ona bardzo dużą nośnością, jest więc rozwiązaniem bardzo bezpiecznym. Strop Teriva jest stosunkowo tanim rozwiązaniem. Jest też łatwy w transporcie i montażu.