Poszczególne kondygnacje budynków oddzielone są od siebie stropem. W budownictwie jednorodzinnym już od kilka lat bardzo chętnie wykorzystuje się strop gęstożebrowy.
Zalety stropu gęstożebrowego
Jeszcze kilkanaście lat temu rozpiętość poszczególnych pomieszczeń oraz wysokość domu ograniczała wynosząca około siedem metrów rozpiętość stropu. Dzisiaj wystarczy zastosować strop gęstożebrowy, aby wznieść stosunkowo duży dom jednorodzinny.
Strop gęstożebrowy jest bardzo łatwy w montażu, stąd między innymi wynika jego bardzo duża popularność. Wśród dostępnych na rynku stropów gęstożebrowych są między innymi stropy Teriva.
Teriva strop to rozwiązanie dostępne na rynku od kilku lat. Teriva strop jest półfabrykatem, który może być stosowany nie tylko do budowy domów jednorodzinnych, ale także obiektów użyteczności publicznej.
Z jakich elementów składa się Teriva strop?
Belki stropowe to jeden z elementów, które składają się na Teriva strop. Belki stropowe są niezwykle istotnym elementem każdego stropu, na nich bowiem spoczywa ciężar stropu. Prefabrykowane belki stropowe wzmacniają konstrukcję stropu, dzięki czemu ma on naprawdę dużą nośność. Oczywiście na kompletny Teriva strop składają się nie tylko belki stropowe, ale także inne elementy. Zalicza się do nich także betonowe, żużlobetonowe albo keramzytowe pustaki stropowe i kształtki wieńcowe. Ostatni element to układany na budowie beton.
Teriva strop to konstrukcja odznaczająca się bardzo dużą wytrzymałością i stabilnością. Materiał ten najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie jednorodzinnym.