Dlaczego warto stosować prefabrykowany strop?

Strop ma za zadanie oddzielać od siebie poszczególne kondygnacje budynku. Dzisiaj wyjątkowo chętnie wybierany jest strop gęstożebrowy. Jednym z jego rodzajów jest stosowany szczególnie chętnie w budownictwie jednorodzinnym Teriva strop.

Dlaczego inwestorzy chętnie wybierają Teriva strop?

Strop gęstożebrowy, a w szczególności Teriva strop pozwala na wznoszenie domów mieszkalnych o nietypowych kształtach i wymiarach. Standardowa rozpiętość stropu wynosi siedem metrów. Stosując strop gęstożebrowy, rozpiętość ta może wzrosnąć aż do jedenastu metrów. Teriva strop to półfabrykat, który na teren budowy można dowieźć w prosty sposób.

Co więcej, montaż tego stropu także nie jest trudnym zadaniem, można zamontować ten strop nawet bez ciężkiego sprzętu budowlanego. Stosowanie tego stropu znacznie też skraca czas budowy, gdyż nie wymaga on wykonywania pełnego deskowania. Co ważne, belki stropowe będące istotnym elementem Teriva stropu można skrócić do potrzebnej długości.

Teriva strop – jakie ma zalety?

Belki stropowe oraz pozostałe elementy, które składają się na Teriva strop są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. A to oznacza, że belki stropowe i pozostałe elementy można kupić wcześniej i składować bezpośrednio na placu budowy. Jeśli jest taka konieczność, to belki stropowe mogą zostać dodatkowo uzbrojone.

Teriva strop jest materiałem budowlanym, który może zostać wykorzystany zarówno przy budowie nowych domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Sprawdzi się też przy adaptacjach budynków na cele mieszkaniowe.