W jakiej branży przydatne są wagi?

Trudno wyobrazić sobie działanie wielu branż bez wagi. W transporcie i logistyce powszechnie wykorzystywana jest waga hakowa, która gwarantuje niezwykle precyzyjny pomiar masy. Waga hakowa sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie zastosowanie innych wag z uwagi na masę bądź formę ważonych produktów jest niemożliwe.

Czym są wagi hakowe?

Waga hakowa określana jest również jako waga wisząca oraz waga zawieszana. Jest to specjalistyczna waga, która przeznaczona jest do pomiaru masy zarówno towarów, jak i różnego rodzaju surowców zaliczanych do tych wielkogabarytowych, a także tych, których kształty nie są standardowe. Stawiając na wagi przemysłowe hakowe, ważyć można nawet te towary, których masa dochodzi do kilkunastu ton. Wszystkie wagi hakowe z legalizacją to urządzenia niezwykle solidne, a także wytrzymałe. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Jak zbudowana jest waga wisząca?

Każda waga hakowa to solidna konstrukcja, która nie ma prawa zawieść. Najważniejszym elementem wagi hakowej jest specjalny hal. Zazwyczaj wagi przemysłowe hakowe mają hak wykonany ze stali. To właśnie na haku podwieszane są przedmioty, które mają zostać zważone. Wagi hakowe z legalizacją mają również stalowe liny oraz zawiesia. Są one niezbędne do tego, aby możliwe było podwieszenia ładunku.

Wagi hakowe z legalizacją to specjalistyczny sprzęt przeznaczony do ważenia naprawdę ciężkich towarów o nierzadko nietypowym kształcie. Sprawdzają się świetnie wszędzie tam, gdzie zastosowanie innych wag jest po prostu niemożliwe.