Wyjątkowy szwedzki port promowy

Trelleborg to najbardziej wysunięty na południe port promowy w Szwecji nazywany często bramą, która łączy Skandynawię oraz Europę Środkową. Do niedawna Trelleborg port był kojarzony przede wszystkim z miejscem, w którym mieliśmy do czynienia z aktywną wymianą handlową. Dziś coraz częściej zwraca się uwagę także na jego znaczenie turystyczne.

Atrakcje w Trelleborgu

Trelleborg prom adres budzi zainteresowanie przede wszystkim dlatego, że jego położenie jest naprawdę atrakcyjne. Już samo znalezienie portu nie jest trudne, bo bez trudu dostaniemy się do niego praktycznie każdym środkiem komunikacji. Jakby tego było mało, mamy do czynienia z rozwiązaniem wartym zainteresowania ze względu na to, że promowy port w Szwecji znajduje się w bezpośredniej bliskości Malmo, lokalnego lotniska, a także duńskiej Kopenhagi. Trasa, jaką należy pokonać, aby dostać się do niemieckiego Rostocku lub do polskiego Świnoujścia jest odpowiednio dłuższa. Nadal jednak mamy do czynienia z połączeniem, o którym nie sposób mówić inaczej niż jako o szczególnie atrakcyjnym.

Jak się zabrać na prom do Szwecji?

Jeśli marzy się nam wycieczka ze szwedzkiego portu promowego do Świnoujścia, jej zaplanowanie nie powinno być dla nas problemem. W pierwszej kolejności należy zainteresować się dostępnością biletów. Te zwykle kupuje się online, nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do tego, aby zaopatrzyć się w nie korzystać z terminalu promowego. Same promy zasługują na zainteresowanie nie tylko dlatego, że są przyjazne dzieciom i zwierzętom domowym. Pokonywanie trasy na ich pokładzie nie ma sobie równych także dlatego, że podróż odbywa się w komfortowych warunkach. Jest ciekawym doświadczeniem turystycznym, nie zaskakuje więc to, że wiele osób marzy o jej powtórzeniu.