Trelleborg – port promowy, który warto poznać

Trelleborg port to terminal promowy w Szwecji kojarzony dziś nie tylko przez polskich kierowców ciężarówek, ale i przez coraz większe grono turystów. To jeden z najważniejszych portów promowych nie tylko w samej Szwecji, ale również w Skandynawii. Często można zresztą usłyszeć, że jest to symboliczny most, przez który można przedostać się z kontynentu do Skandynawii i w drugą stronę.

Położenie portu promowego

Popularność, jaką cieszy się Trelleborg wynika przede wszystkim z atrakcyjnego położenia tego portu promowego na mapie Europy. Mówienie o tym, że jest to idealna baza wypadowa dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Skandynawię, nie jest przy tym wcale przesadzone. Ten port promowy w Szwecji pozwala w ciągu zaledwie pół godziny na dostanie się do Malmo. Niewiele dłużej, bo zaledwie 40 minut trwa podróż z Trelleborgu do duńskiej Kopenhagi. Co więcej, już pod 20 minutach jesteśmy w stanie trafić na najbliższe lotnisko. Trelleborg prom adres to także idealna miejscówka dla wszystkich tych osób, które chcą przemieszczać się po basenie Morza Bałtyckiego.

Transport z Szwecji do Polski promem

Osoby, które planują udać się do szwedzkiego portu promowego z Polski, powinny rozważyć skorzystanie z promów wypływających ze Świnoujścia i wpływających do tego miasta. Dziś rezerwacji można dokonać online, choć nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystać z kas, które znajdują się również na terminalu promowym. Sama podróż, bez względu na to, w jakich okolicznościach kupiony został bilet, odbywa się w komfortowych warunkach, w przestronnych warunkach i z doskonałym jedzeniem. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby na promie pojawiły się również należące do podróżnych zwierzęta domowe.