Podstawowe rodzaje zapachów do auta

Każda osoba posiadająca własne auto powinna zdecydować się nie tylko na standardowe odświeżacze do samochodu, ale też na bardziej profesjonalne zapachy do auta. Dlaczego? Otóż też rodzaj dodatkowego wyposażenia auta nie tylko pomoże w pozbyciu się brzydkiego zapachu (na przykład po jedzeniu lub papierosach), ale też na długo odświeży powietrze i zapewni ładny oraz przyjemny aromat w aucie.

Z tego też powodu zapachy do samochodu cieszą się coraz większą popularnością. Na szczęście ich wybór jest bardzo duży, więc każdy kierowca znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wśród najpopularniejszych zapachów jest kilka podstawowych rodzajów.

Zapach samochodowy w postaci zawieszki i sprayu

Bardzo popularne zapachy do samochodu to standardowe „choinki”, które pojawiają się w wielu autach. Ten rodzaj zapachu to zwykła kartonowa zawieszka, którą umieszcza się na lusterku wstecznym za pomocą sznurka lub gumki. Podstawą takiego zapachu jest wierzchnia warstwa papieru, na której jest umieszczona kompozycja zapachowa. Takie zapachy samochodowe są dosyć tanie, ale ich pewnym mankamentem jest stosunkowo krótka trwałość.

Innym rodzajem zapachów do auta są zapachy w sprayu. Są to swego rodzaju odświeżacze do samochodu, które działają identycznie jak te przeznaczone do domu. Ich głównym zadaniem jest zamaskowanie brzydkiego aromatu. Ten rodzaj zapachu unosi się przez kilka minut w powietrzu i jest usuwany przez klimatyzację. 

Zapachy samochodowe w postaci kuleczek

Kolejnym rodzajem zapachów są zapachy do samochodu w postaci żelowych kuleczek. Takie kuleczki są zamknięte w specjalnym woreczku, który zawiesza się na lusterku. Jego główną zaletą jest to, iż charakteryzuje się trwałością oraz intensywnością na podobnym poziomie przez cały czas użytkowania.

Wśród innych rodzajów zapachów do auta warto wymienić żelowy zapach z przyssawką (w rożnych kształtach i kolorach) czy zapach elektryczny. Na szczególną uwagę zasługują perfumy samochodowe, które mają postać zamkniętej buteleczki z drewnianym korkiem. Takie perfumy stopniowo uwalniają swój aromat, co sprawia, iż są bardzo trwałe. A który z tych zapachów jest najlepszy? Tutaj to kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od prywatnych gustów.