Na co zwrócić uwagę wybierając komputer stacjonarny?

Gry komputerowe to jedna z bardziej popularnych form rozrywki. Aby można się było nimi cieszyć w pełni, potrzebny jest komputer stacjonarny do gier. Jaki warto wybrać?

Komputery stacjonarny do gier: najważniejsze podzespoły

Płynną grę zapewni tylko komputer stacjonarny, który ma dobrze dobrane podzespoły. Najważniejszymi elementami komputera do gier jest karta graficzna, procesor oraz pamięć RAM. Komputery gamingowe stacjonarne niektórzy gracze składają samodzielnie. Zdecydowana większość wybiera jednak gotowe komputery stacjonarne, które dostępne są w każdym sklepie komputerowym.

Na rynku dostępne są komputery stacjonarne wyposażone w naprawdę wydajne karty graficzne. Dobry komputer stacjonarny do gier powinien posiadać kartę graficzną z dobrym, zawierającym minimum 2 wentylatory układem chłodzenia. Komputery stacjonarne gamingowe posiadają też cztero- albo ośmiowątkowe procesory. Dla większości gier są one wystarczające.

Jaka pamięć i płyta główna w komputerze gamingowym?

Wszystkie komputery gamingowe muszą posiadać płytę główną. Musi ona być dopasowana do procesora. Dobrym wyborem są komputery gamingowe z płytą główną, którą można rozbudować. Dobry komputer gamingowy musi posiadać co najmniej 16 GB pamięci.

Do tego komputer stacjonarny do gier powinien posiadać szybki dysk. Na ogół dobry komputer gamingowy wyposażony jest w dysk SSD. Koniecznie należy też zakupić dobrej jakości zasilacz, myszkę i klawiaturę. Tym, co zwraca uwagę w komputerach gamingowych jest ich efektowna obudowa.