Kupujemy wirtualną walutę

Kryptowaluty pojawiły się w 2009 roku. Pierwszą z nich był bitcoin. W ślad za nim pojawiły się inne wirtualne waluty cieszące się do dzisiaj niesłabnącą popularnością. Jak kupić kryptowaluty?

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty, a szczególnie bitcoin, wzbudzają wiele emocji, szczególnie wtedy, gdy ich kurs mocno idzie w górę. Z uwagi na to, że kryptowaluty są odporne zarówno na inflację, jak i deflację, wiele osób traktuje je jako sposób na lokowanie oszczędności. Jak je kupić?

Od samego początku istnienie kryptowalut handel nimi odbywał się w wirtualnej przestrzeni. Jeszcze nie tak dawno miejscem, gdzie kupić kryptowaluty był tylko kantor lub giełda bitcoin. Obecnie pojawiły się jeszcze inne rozwiązania. Nowoczesna giełda kryptowalut otworzyła sieć bitomatów. Z kryptowalutowych bankomatów mogą korzystać tylko osoby, które są zarejestrowane na giełdzie.

Czym kierować się przy wyborze giełdy?

Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z kryptowalutami nie tylko pytają o to, jak kupić kryptowaluty, ale też o to, gdzie kupić kryptowaluty, aby nie zostać podczas transakcji nie zostać oszukanym. Działające obecnie giełdy bitcon to miejsca, które zapewniają bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Ryzyko utraty środków oczywiście zawsze istnieje, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa jest ono minimalne.

Dobra giełda bitcoin oraz innych kryptowalut to ta, która akceptuje różne rodzaje płatności, obraca różnymi wirtualnymi walutami, ma prosty interfejs, a przy tym jest bezpieczna. Znalezienie takiej giełdy nie jest dzisiaj trudne.