Dlaczego warto zdecydować się na wynajmowanie samochodów?

O posiadaniu własnego samochodu marzy bardzo wiele osób. Dzisiaj mogą to marzenie zrealizować korzystając z coraz bardziej popularnego rozwiązania jaki jest wynajem długoterminowy aut. Co ważne, wynajem aut to oferta, która jest dostępna także dla firm.

Czym charakteryzuje się wynajem auta?

Wynajem aut to jedna z możliwości korzystania z samochody bez konieczności kupowania go na własność. Jeszcze nie tak dawno firmy, których specjalnością był wynajem aut oferowały możliwość wynajęcia samochodu na krótki czas. Rosnąca konkurencja wymusiła poszerzenie oferty, co oczywiście jest bardzo korzystne dla klientów. Wynajem długoterminowy aut jest rodzajem dzierżawy samochodu. W zamian za określoną z góry stawkę klienci mogą korzystać z samochodu przez ściśle określony czas. Na ogół najem długoterminowy możliwy jest na okres od dwóch do trzech lat.

Jakie są zalety długoterminowego najmu?

Najem długoterminowy to oferta dostępna zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Najem długoterminowy jest o tyle korzystny, że jedynym kosztem ponoszonym przez najemcę jest miesięczna, stała opłata oraz koszty paliwa. Co ważne, w przypadku auta na abonament można zrezygnować z wpłaty wkładu własnego. Po wygaśnięciu umowy klienci mogą, ale nie muszą odkupić auta na abonament. Przedsiębiorcy mogą wliczać ratę do kosztów uzyskania przychodu.

Jeszcze nie tak dawno jednym sposobem, który dawał możliwość korzystania z prywatnego lub firmowego auta był jego zakupu. Dzisiaj alternatywą zarówno dla zakupu, jak i leasingu są auta na abonament.