Dlaczego warto zdecydować się na plafon?

Oświetlenie LED pojawiło się w naszym kraju kilka lat temu. Bardzo szybko okazało się, że jest to nowoczesne oświetlenie na miarę XXI wieku. Oświetlenie LED znajduje bardzo szerokie zastosowanie. W oświetleniu mieszkań, domów czy obiektów użyteczności publicznej świetnie sprawdzi się plafon LED.

Różne typy plafonów LED

Plafon LED może zostać wykorzystany jako alternatywa dla klasycznego żyrandola lub lampy. Dzięki temu, że plafon LED wykorzystuje tę nowoczesną technologię (oświetlenie LED opiera się na działaniu lamp elektroluminescencyjnych) jest energooszczędny.

Zużywa do dziewięćdziesięciu procent mniej energii niż tradycyjna żarówka. Producent oświetlenia ma w swojej ofercie plafony o bardzo różnych kształtach. Te oprawy dekoracyjne mogą być okrągłe albo kwadratowe. Ich obudowa może być płaska albo wypukła. Plafony LED jako oprawy dekoracyjne sprawdzają się znakomicie we wnętrzach o bardzo różnym charakterze. Sprawdzą się w salonie, sypialni, kuchni czy łazience.

Jakie są jeszcze rodzaje oświetlenia LED?

Oprawy dekoracyjne to tylko skromna część produktów, które oferuje producent oświetlenia. Oświetlenie LED może być zarówno oświetleniem wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Coraz częściej oświetlenie LED jest wykorzystywane jako oświetlenie drogowe i uliczne. Do lamp LED można dodać czujnik ruchu, który pozwala na dowolne sterowanie barwą czy strumieniem światła. Oświetlenie LED nie jest już nowością. Wiele osób przekonało się, że jest to rodzaj oświetlenia, który naprawdę warto wybrać.